Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

لاشه یک میش وحشی از خودروی شکارچیان متخلف در شهر بابک کشف شد

۷ بهمن ۱۳۹۶
بدون نظر

۶ بهمن ۱۳۹۶

پایگاه خبری ساحل فیزیکی محیط زیست و حیات وحش ایران (ساحل فیزیکی): به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر حضور شکارچیان متخلف در عرصه های طبیعی شهربابک نیروهای یگان محیط زیست این شهرستان عازم منطقه مورد نظر شدند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهر بابک در این باره گفت: محیط بانان به رد زنی و کمین مشغول شده و پس از مدتی متوجه یک خودروی سمند در حال بازگشت از منطقه شدند.

محمدحسین شمس الدینی اظهار داشت: مامورین جهت بررسی موضوع وارد عمل شدند اما راننده خودرو با مشاهده محیط بانان با سرعت زیاد اقدام به فرار نمود.

محیط بانان به تعقیب خودروی مذکور پرداخته  و متخلفین پس از طی کردن مسیری خودرو را رها کرده و با پای پیاده در تاریکی شب متواری شدند.

نیروهای محیط زیست طی هماهنگی با مقام قضایی خودروی بجا مانده از متخلفین را تفتیش نمودند.

در بازرسی از داخل خودرو کله، پاچه و مقادیری گوشت شکار متعلق به یک میش وحشی و یک اسلحه گلوله زنی دوربین دار کشف و ضبط و خودروی مربوطه نیز توقیف شد.

شناسایی متخلفین از طریق شناسایی و احضار مالک خودرو طی روزهای آینده انجام و متخلفین جهت رسیدگی به جرم در داسرا حاضر خواهند شد.

بر اساس آخرین نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک قوچ یا میش وحشى معادل یکصد میلیون ریال تعیین شده است که متهمین می بایست این مبلغ را به حساب دولت واریز نمایند.

همچنین متهمین در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی در منطقه حفاظت شده محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا هجده میلیون ریال محکوم خواهند شد.

۰
-۶۸