Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

عامل شکار غیرمجاز ۵ کبک و تیهو در تفرش پس از واریز ده میلیون ریال جریمه به دادگاه معرفی شد

۲۴ آذر ۱۳۹۶
بدون نظر

۲۴ آذر ۱۳۹۶

پایگاه خبری پاس کن ! محیط زیست و حیات وحش ایران (پاس کن !): روز چهارشنبه ۹۶/۹/۲۲ نیروهای یگان محیط زیست تفرش حین گشت زنی در منطقه شکار ممنوع بازرجان با یک شکارچی متخلف مواجه شدند.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان تفرش در این باره گفت: محیط بانان جهت برخورد قانونی با متخلف وارد عمل شده و وی را دستگیر نمودند.

علی خسروان اظهار داشت: در بازرسی از متخلف لاشه دو کبک و سه تیهو به همراه یک قبضه اسلحه شکاری دارای مجوز و سایر ادوات شکار کشف و ضبط گردید.

متهم پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی گردید.

متخلف روز پنجشنبه مورخ ۹۶/۹/۲۳ مبلغ ده میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز دو عدد کبک و سه تیهو را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمود.

متهم علاوه بر پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست محیط زیست، در دادگاه به جرم صید و شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۱ قانون شکار و صید به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا سه میلیون ریال محکوم خواهد شد.

بر اساس ماده ۱۴ قانون شکار و صید، اسلحه ها و ادوات کشف شده تا اتمام رسیدگی به پرونده و تعیین تکلیف از سوی دادگاه، توقیف و در اختیار اداره محیط زیست می باشد.

مقام قضایی می تواند با استناد به ماده مذکور و ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی نسبت به ابطال مجوز حمل سلاح های کشف شده اقدام و دستور مصادره اسلحه های مربوطه به نفع دولت را صادر نماید.

۰
۰