Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

عاملین شکار ۴ مرغابی وحشی در لارستان پس از واریز جریمه به دادگاه معرفی شدند

۱۲ دی ۱۳۹۶
بدون نظر

۱۱ دی ۱۳۹۶

پایگاه خبری ساحل فیزیکی محیط زیست و حیات وحش ایران (ساحل فیزیکی): نیروهای یگان محیط زیست لارستان فارس حین گشت و کنترل در عرصه های طبیعی این شهرستان به یک خودرو که در کنار … پارک شده و چهار سرنشین آن مظنون شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست لارستان در این باره گفت: محیط بانان به تفتیش خودرو پرداخته و مورد مشکوکی مشاهده نکردند.

خدانظر انصاری اظهار داشت: مامورین به جست و جوی اطراف مشغول شده و چهار قبضه اسلحه شکاری دارای جواز حمل متعلق به سرنشینان خودرو را که در گوشه ای مخفی شده بود کشف نمودند.

محیط بانان از بوی باروت منتشر شده در فضا احتمال دادند که متخلفین اقدام به شلیک و شکار غیرمجاز نموده اند بنابراین به تفتیش محدوده اطراف ادامه داده و لاشه چهار اردک وحشی تازه شکار شده را نیز کشف کردند.

متهمان در بازجویی ها به شکار غیرمجاز اردک های وحشی اعتراف نموده و پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به دادسرا معرفی شدند.

متخلفین روز ۹۶/۱۰/۳ مبلغ چهار میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز سه عدد مرغابی وحشی را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمودند.

متهمین علاوه بر پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست محیط زیست، در دادگاه به جرم صید و شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۱ قانون شکار و صید به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا سه میلیون ریال محکوم خواهند شد.

بر اساس ماده ۱۴ قانون شکار و صید، اسلحه ها و ادوات کشف شده تا اتمام رسیدگی به پرونده و تعیین تکلیف از سوی دادگاه، توقیف و در اختیار اداره محیط زیست می باشد.

مقام قضایی می تواند با استناد به ماده مذکور و ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی نسبت به ابطال مجوز حمل سلاح های کشف شده اقدام و دستور مصادره اسلحه های مربوطه به نفع دولت را صادر نماید.

 

۰
۰