Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

عاملین شکار ۳ مرغابی وحشی در نهبندان پس از واریز جریمه به دادگاه معرفی شدند

۹ دی ۱۳۹۶
بدون نظر

۸ دی ۱۳۹۶

پایگاه خبری ساحل فیزیکی محیط زیست و حیات وحش ایران (ساحل فیزیکی): چند روز قبل دو شکارچی متخلف در عرصه های طبیعی نهبندان توسط مامورین نیروی انتظامی دستگیر و با توجه به شکار غیرمجاز تعدادی پرنده در اختیار نیروهای محیط زیست این شهرستان قرار گرفتند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهبندان در این باره گفت: با حضور نیروهای یگان محیط زیست در محل از شکارچیان متخلف لاشه سه عدد مرغابی وحشی، یک اسلحه تک لول مجاز و یک اسلحه تک لول متعلق به غیر تعدادی فشنگ کشف و ضبط شد.

شکرگذار اظهار داشت: متهمین پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شدند.

متخلفین روز ۹۶/۱۰/۳ مبلغ سه میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز سه عدد مرغابی وحشی را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمودند.

متهمین علاوه بر پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست محیط زیست، در دادگاه به جرم صید و شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۱ قانون شکار و صید به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا سه میلیون ریال محکوم خواهند شد.

بر اساس ماده ۱۴ قانون شکار و صید، اسلحه ها و ادوات کشف شده تا اتمام رسیدگی به پرونده و تعیین تکلیف از سوی دادگاه، توقیف و در اختیار اداره محیط زیست می باشد.

مقام قضایی می تواند با استناد به ماده مذکور و ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی نسبت به ابطال مجوز حمل سلاح های کشف شده اقدام و دستور مصادره اسلحه های مربوطه به نفع دولت را صادر نماید.