Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

عاملین شکار یک شوکا در مناطق جنگلی البرز مرکزی دستگیر شدند

۲۸ آذر ۱۳۹۶
بدون نظر

۲۷ آذر ۱۳۹۶

پایگاه خبری ساحل فیزیکی محیط زیست و حیات وحش ایران (ساحل فیزیکی): به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر ورود شبانه گروهی از شکارچیان غیرمجاز به مناطق جنگلی منطقه حفاظت شده البرز مرکزی نیروهای یگان محیط زیست عازم محدوده مورد نظر شدند.

مسئول منطقه حفاظت شده البرز مرکزی در این باره گفت: محیط بانان ساعت ۱۲ شب وارد محدوده جنگلی شده و با خودروی چراغ خاموش ساعت ها به جست و جو در جنگل پرداختند.

مهدی کیا اظهار داشت: محیط بانان ساعت ۳ بامداد شکارچیان غیرمجاز را در حال پروژکتور کشی مشاهده نموده و جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شدند.

شکارچیان با مشاهده مامورین در تاریکی شب با پای پیاده متواری شده و محیط بانان نیز به تعقیب آنان پرداختند.

محیط بانان در جریان تعقیب و گریز سه نفر از متخلفین را دستگیر نموده و دو شکارچی غیرمجاز نیز با پرتاب کردن خود به داخل یک دره متواری شدند.

از متخلفین دستگیر شده لاشه یک شوکا و یک پروژکتور کشف و ضبط شد.

متخلفین پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شدند.

اسلحه بکار رفته در شکار نیز توسط دو متهمی که متواری شدند از صحنه جرم خارج شده بود.

متاسفانه متخلفینی که نیمه های شب وارد جنگل شده و با استفاده از نور پروژکتور اقدام به شکار جانوران وحشی می کنند آسیب بسیاری را به زیستگاه های غنی جنگلی در البرز مرکزی وارد می کنند.

بر اساس آخرین نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت بابت هر شوکا معادل ۳۵۰ میلیون ریال تعیین شده است که متهمین می بایست این مبلغ را به حساب دولت واریز نمایند.

همچنین متهمین در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی حمایت شده محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا هجده میلیون ریال محکوم خواهند شد.

۰