Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

عاملین شکار یک سنقر تالابی در زهک پس از واریز جریمه به دادگاه معرفی شدند

۱۷ دی ۱۳۹۶
بدون نظر

۱۶ دی ۱۳۹۶

پایگاه خبری ساحل فیزیکی محیط زیست و حیات وحش ایران (ساحل فیزیکی): نیروهای یگان محیط زیست شهرستان زهک حین گشت و کنترل در عرصه های طبیعی این شهرستان با گروهی از شکارچیان غیرمجاز مواجه شدند.

فرمانده یگان محیط زیست سیستان و بلوچستان در این باره گفت: محیط بانان جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شده و وسایل آنان را مورد بازرسی قرار دادند.

حمید ریگی اظهار داشت: در بازرسی از شکارچیان متخلف یک اسلحه شکاری و یک سنقر تالابی که هدف گلوله قرار گرفته و مجروح شده بود کشف و ضبط شد.

متاسفانه تلاش مامورین برای نجات جان سنقر مجروح بی نتیجه مانده و این پرنده شکاری پیش از رسیدن به دامپزشکی از بین رفت.

متهمین پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شدند.

متخلفین روز چهارشنبه مورخ ۹۶/۱۰/۱۳ مبلغ پنج میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز یک سنقر تالابی را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمودند.

متهمین علاوه بر پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست محیط زیست، در دادگاه به جرم صید و شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۱ قانون شکار و صید به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا سه میلیون ریال محکوم خواهند شد.

بر اساس ماده ۱۴ قانون شکار و صید، اسلحه ها و ادوات کشف شده تا اتمام رسیدگی به پرونده و تعیین تکلیف از سوی دادگاه، توقیف و در اختیار اداره محیط زیست می باشد.

مقام قضایی می تواند با استناد به ماده مذکور و ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی نسبت به ابطال مجوز حمل سلاح های کشف شده اقدام و دستور مصادره اسلحه های مربوطه به نفع دولت را صادر نماید.

۰
-۲۳