Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

عاملین شکار پنج خرگوش وحشی توسط سگ های تازی در آرادان دستگیر شدند

۲۶ بهمن ۱۳۹۶
بدون نظر

۲۴ بهمن ۱۳۹۶

پایگاه خبری ساحل فیزیکی محیط زیست و حیات وحش ایران (ساحل فیزیکی): به دنبال دریافت گزارشی از همیاران محیط زیست مبنی بر شنیده شدن صدای شلیک گلوله در مناطق کویری آرادان، نیروهای یگان محیط زیست این شهرستان  به منطقه مورد نظر عازم شدند.

رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان آرادان در این باره گفت: محیط بانان پس از جست و جو و دوربین کشی تعدادی شکارچی غیرمجاز را به همراه سگ های شکاری مشاهده نمودند.

جواد شاه حسینی اظهار داشت: مامورین جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شده و آنها را دستگیر نمودند.

از متخلفین ۲ قبضه سلاح شکاری ساچمه زنی، ۸ عدد فشنگ مربوطه، لاشه ۵ خرگوش وحشی و سه سگ تازی آموزش دیده کشف و ضبط گردید.

سگ های تازی که از تولگی برای شکار جانوران وحشی آموزش دیده اند، با کمک قوه بویایی قوی جانوران وحشی را پیدا کرده و با سرعت بسیار زیاد خود آنها تعقیب و شکار می کنند.

در این رابطه شش متهم پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شدند.

بر اساس آخرین نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک خرگوش وحشی معادل سه میلیون ریال تعیین شده است. بنابراین متهم می بایست مبلغ پانزده میلیون ریال به حساب دولت واریز نماید.

متهمین علاوه بر پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست محیط زیست، در دادگاه به جرم صید و شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۱ قانون شکار و صید به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا سه میلیون ریال محکوم خواهند شد.

۰
-۱۹