Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

عاملین شکار غیرمجازیک مرغابی وحشی و یک خوتکار در زهک دستگیر شدند

۱۵ دی ۱۳۹۶
بدون نظر

۱۵ دی ۱۳۹۶

پایگاه خبری ساحل فیزیکی محیط زیست و حیات وحش ایران (ساحل فیزیکی): نیروهای یگان محیط زیست شهرستان زهک حین گشت و کنترل در عرصه های طبیعی این شهرستان با یک وانت پیکان  مواجه شدند.

نیروهای یگان محیط زیست شهرستان زهک در استان سیستان و بلوچستان در جریان عملیاتی که چند روز قبل در عرصه های طبیعی این شهرستان برگزار کردند با سه شکارچی متخلف مواجه شدند. محیط بانان خودروی مذکور را متوقف نموده و به تفتیش آن پرداختند.

حمید ریگی اظهار داشت: در جریان بازرسی از این خودرو سه قبضه اسلحه شکاری مجاز، لاشه یک مرغابی وحشی و لاشه یک خوتکا کشف و ضبط و سه متهم در این رابطه دستگیر شدند.

متهمین پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شدند.

متهمین علاوه بر پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست محیط زیست، در دادگاه به جرم صید و شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۱ قانون شکار و صید به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا سه میلیون ریال محکوم خواهند شد.

بر اساس ماده ۱۴ قانون شکار و صید، اسلحه ها و ادوات کشف شده تا اتمام رسیدگی به پرونده و تعیین تکلیف از سوی دادگاه، توقیف و در اختیار اداره محیط زیست می باشد.

مقام قضایی می تواند با استناد به ماده مذکور و ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی نسبت به ابطال مجوز حمل سلاح های کشف شده اقدام و دستور مصادره اسلحه های مربوطه به نفع دولت را صادر نماید.

۰
۰