Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

خلق ايده نوآورانه و ساخت پايه هاي هوشمند سلول هاي خورشيدي در دانشكده محيط زيست

۱۸ بهمن ۱۳۹۶
بدون نظر

دانشجوی دانشکده محیط زیست در یک اقدام نوآورانه موفق به ساخت پايه هاي هوشمند سلول هاي خورشيدي شد.

ساحل فیزیکی: دانشجوی دانشکده محیط زیست در یک اقدام نوآورانه موفق به ساخت پايه هاي هوشمند سلول هاي خورشيدي شد.

به گزارش ساحل فیزیکی، دکتر حمید سرخیل عضو هیات علمی دانشکده محیط زیست با بیان این خبر بیان داشت: در دنیای رو به توسعه ی امروز، مسائل زیست محیطی متأثر از فرایند توسعه ای، نظیر آلودگی هوا ، آب و خاک میراث تصمیم گیرندگان دو قرن گذشته است. در این میان تولید برق از منابع تجدیدپذیر و پاک راه حل کلیدی برای بدتر نشدن وضع فعلی و بهتر شدن در آینده است.

وی افزود: در این حوزه توجه به سیستم های فناورانه فتوولتائیک بسیار حائز اهمیت است.  این پژوهش در دانشکده محیط زیست بیش از یک سال به طول انجامید و در آن محمود رضا رستمي دانشجوي كارشناسي ارشد عمران- محيط زيست دانشکده تحت نظر اساتید توانست با خلق یک ایده نوآورانه و با استفاده از قطعات مجزا و کاملا بومی سازی دست به یک اختراع ممتاز زد.

خلق ايده نوآورانه و ساخت پايه هاي هوشمند سلول هاي خورشيدي در دانشكده محيط زيست

سرخیل با اشاره به اینکه دانشجوی مذکور در قالب پروژه پایان نامه مقطع ارشد خود موفق به این اختراع شده بیان داشت: این سیستم راندمان بازدهی و کارآمدی بسیار بالایی را در تفریق نور به سایه و ذخیره انرژی خورشیدی نسبت به نمونه های موجود در کشور و حتی نمونه های مشابه خارجی دارد.

این استاد دانشگاه افزود: این سیستم می تواند با حمایت های مراکز تحقیق و توسعه (R&D ) در زمینه ساخت پانل های خورشیدی و صنعت ساختمان سبز  با ساخت نمونه های پایلوت و صنعتی گامی رو به جلو در صنعت انرژی سبز بردارد که اقدامی عملی در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی و انرژی های تجدید پذیر است.

گفتنی است در انجام این پروژه دكتر جواد بداق جمالي و  دكتر بهزاد رايگاني از اعضای هیات علمی دانشکده محیط زیست نیز به عنوان تیم راهنما و مشاوره ایفای نقش کردند.

خلق ايده نوآورانه و ساخت پايه هاي هوشمند سلول هاي خورشيدي در دانشكده محيط زيست