Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

جرم محیطبان سمیرم از قتل عمد به قتل شبه عمد تغییر پیدا کرده است

۱۴ اسفند ۱۳۹۶
بدون نظر

۱۴ اسفند ۱۳۹۶

پایگاه خبری ساحل فیزیکی محیط زیست و حیات وحش ایران (ساحل فیزیکی): فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور با بیان اینکه محیط بان سمیرم اصفهان مرتکب به قتل نشده بود، اظهار کرد: حادثه‌ای که در رو در رویی محیطبان اصفهانی با یک شکارچی اتفاق افتاد خطای محض محیطبان بود که تلاش می‌کرد شکارچی را متوقف کند اما این اتفاق قتل عمد محسوب نمی‌شود.

جمشید محبت‌خانی در گفت‌وگو با ایسنا، ادامه داد: بنا بر دستور قاضی پرونده، جرم این محیطبان از قتل عمد به قتل شبه عمد تغییر پیدا کرده است که حقیقت نیز همین است. محیط بان قرار است با ارائه وثیقه‌ای که اداره کل محیط زیست استان اصفهان تامین می‌کند آزاد شود تا مراحل دادرسی پیش برود.

به گزارش ساحل فیزیکی محیط زیست، بر اساس قانون مجازات اسلامی مجازات قصاص (اعدام) شامل مرتکبین قتل شبه عمد نمیشود.

ساعت ۱۱ صبح روز پنجشنبه ۹۶/۹/۱۶ نیروهای یگان محیط زیست شهرستان سمیرم اصفهان حین گشت زنی در منطقه شکار ممنوع حنا با یک خودروی مشکوک برخورد نموده و به راننده خودرو ایست می دهند.

راننده خودرو بدون توجه به فرمان ایست محیط بانان اقدام به فرار نموده و محیط بانان نیز حین تعقیب و گریز به سمت لاستیک خودرو شلیک می کنند که در این بین یک گلوله وارد خودرو شده و با یکی از سرنشینان برخورد می کند.

محیط بانان بلافاصله برای انتقال مجروح به بیمارستان اقدام می کنند که متاسفانه وی بر اثر جراجات وارده جان خود را از دست می دهد.

در زمان حادثه از خودروی مذکور یک اسلحه پنج تیر قاچاق کشف و ضبط گردید.

بر اساس قانون مجازات اسلامی مجازات قصاص (اعدام) شامل مرتکبین قتل شبه عمد نمیشود.