Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

تحول در صادرات غير نفتي با اعتماد به ظرفيت هاي صادراتي بورس كالا/ افزایش درآمدهای ارزی وابسته به بخش کشاورزی

۸ دی ۱۳۹۶
بدون نظر

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت:خرید و فروش پر حجم محصولات مهم ايراني همچون پسته و زعفران در تالار صادراتي بورس كالا، به مرور باعث ايجاد تحول در صادرات غیرنفتی کشور، توسعه بخش کشاورزی و رشد اقتصادی خواهد شد.

سید ناصر موسوی لارگانی در گفت وگو با خبرنگار ساحل فیزیکی (ساحل فیزیکی) درباره عرضه محصولات كشاورزي از جمله زعفران در بورس کالا گفت: بورس کالا با در نظر گرفتن استانداردهای لازم و ارزیابی کیفیت زعفران می تواند در تثبیت جایگاه جهانی این محصول تاثیر بسزایی داشته باشد.

لارگاني افزود: بورس می تواند باعث رونق کشت زعفران در کشور، پايان صادرات بدون برنامه ، آغاز صادرات هدفمند و تاثيرگذاري بر قيمت هاي منطقه اي شود.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی عرضه محصولات کشاورزی از جمله زعفران  را در افزایش کیفیت محصولات کشاورزی موثر دانست و افزود: باعرضه زعفران در بورس کالا می توان به برندسازی این محصول در بازار های جهانی دست یافت، اما این امر مستلزم بسته بندی مناسب و کوتاه شدن دست دلالان از این بازار پر سود این محصول استکه این امر فقط با حضور زعفران در بورس امکان خواهد داشت.

وی با تاکید بر لزوم ارزیابی دقیق تر در زعفران های تولیدی از لحاظ کیفیت برای حضور در بازار های جهانی، گفت: برای حفظ جایگاه زعفران و حضور پرنگ تر در بازار های جهانی، بورس کالا با در نظر گرفتن استانداردهای لازم و ارزیابی کیفیت محصولات می تواند در افزایش و اعتباربخشی به صادرات زعفران  کشور موثر واقع شود.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: باید به این نکته توجه داشت با عرضه محصولات کشاورزی از جمله زعفران در بورس که ارزآوری بالایی دارد، می توان درآمدهای ارزی وابسته به بخش کشاورزی را توسعه داد.