Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

بیش از ۱۰۰ شهر دنیا اکنون با انرژی های تجدیدپذیر اداره می شوند.

۱۰ اسفند ۱۳۹۶
بدون نظر

ساحل فیزیکی- منابع طبیعی/ عطیه کاظمی مجرد*: به گزارش گاردین تعداد شهرهایی که از انرژی های پاک استفاده می کنند نسبت به سال ۲۰۱۵ دو برابر شده است. در حال حاضر شهرهای زیادی از سرتاسر دنیا به سمت استفاده از انرژی های تجدید پذیر به جای سوخت های فسیلی می روند.
داده های منتشر شده توسط محقق سازمان خصوصی اثرات زیست محیطی CDP نشان داد که  ۱۰۱ شهر از بیش از ۵۷۰ شهر حداقل ۷۰ درصد از برق خود را از منابع تجدید پذیر در سال  ۲۰۱۷ تامین می کنند  در مقایسه با ۴۲ شهر  در سال ۲۰۱۵٫
بیش از 100 شهر دنیا اکنون با انرژی های تجدیدپذیر اداره می شوند.

بیش از 100 شهر دنیا اکنون با انرژی های تجدیدپذیر اداره می شوند.

اوکلند، نایروبی، اسلو و برزیلیا جز مراکز بزرگ شهری هستند که کاملا از سوخت های فسیلی دور شده اند.
بخش عمده این تغییرات مربوط به اقدامات اقلیمی شهری در  سال گذشته توسط پیمان جهانی بود که بیش از ۷۴۰۰ شهردار منطقه ای در آن حضور داشتند که پس از تصمیم دونالد ترامپ برای خروج از پیمان پاریس شکل گرفت.
برلینگتون، ورمونت، تنها شهر ایاالت متحده بود که به CDP گزارش داده بود که تمام انرژی خود را از منابع تجدیدپذیر پس از سال ۲۰۱۵ به دست آورد. تحقیقات از سوی باشگاه سیرا نشان می دهد که پنج شهر از این شهرها در ایالات متحده وجود دارد.
بورلینگتون اکنون در حال بررسی چگونگی تبدیل شدن به صفر کربن است.
شهردار وینبرگر به CDP گفت که این تغییر با استفاده از  ترکیب متنوعی از زیست توده، آب، باد و انرژی خورشیدی، اقتصاد محلی را تقویت کرده است و شهرهای دیگر را تشویق به پیروی از آن کرده است. در سراسر ایالات متحده ۵۸ شهر، از جمله آتلانتا و سن دیگو،  قصد رسیدن به  ۱۰۰٪ انرژی تجدید پذیر را دارند.
در بریتانیا، بیش از  ۱۴ شهر ، تا سال ۲۰۵۰ به ۱۰۰ انرژی پاک می رسند که شامل لیورپول، بورینگ و داگنام، بریستول، بوری ، پیتربرو، ردکار و کلیولند می باشد.

 داده های CDP نشان می دهد که ۴۳ شهر در سراسر جهان در حال حاضر به طور کامل توسط انرژی پاک طراحی شده اند، و اکثریت آنها  (حدود ۳۰ شهر) در آمریکای لاتین هستند و مجهز به سیستم برقآبی گسترده می باشند.
تا  شش ماه آتی مصادف با جولای، شهرهای آمریکای لاتین ۱۸۳ میلیون دلار پروژه  انرژی تجدید پذیر گزارش کرده اند – کمتر از اروپا (۱٫۷ میلیارد دلار) و یا آفریقا (۲۳۶ میلیون دلار) است. اروپا لیستی را برای پروژه های سرمایه گذاری به ارمغان آورده است، اما  فقط ۲۰ درصد از این ۱۰۱ شهر  مربوط به اروپا می باشد.
ریکیاوویک پایتخت ایسلند، همه منابع برقی خود  را از نیروگاه های آبی و زمین گرمایی تامین می کند، یکی از این شهرهای اروپایی است و  تلاش می کند تا  سال ۲۰۴۰ سوخت تمام اتومبیل ها و حمل و نقل عمومی را با انرژی پاک تامین کند.

*مترجم