Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

استارتاپ ویکند گردشگری

۶ اسفند ۱۳۹۶
بدون نظر

چهارمین رویداد استارت‌آپ ویکند و توسعه پایدار برگزار میشود

چهارمین رویداد استارت‌آپ ویکند «شروع کن» با همکاری دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران، گروه کارآفرینان ایده تا اجرا و موسسه مهر البرز در۱۶ الی ۱۸ اسفند ماه سال جاری برگزار ‌می گردد.

ساحل فیزیکی – گردشگری: چهارمین رویداد استارت‌آپ ویکند «شروع کن» با همکاری دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران، گروه کارآفرینان ایده تا اجرا و موسسه مهر البرز در۱۶ الی ۱۸ اسفند ماه سال جاری برگزار ‌می گردد. این برنامه به نوعی کارآفرینی با رویکرد گردشگری است که تلاش دارد ضمن آموزش اصول مهم کارآفرینی، کارگاه‌های عملی تیم‌سازی و پرورش ایده (روند اجرایی عملیاتی کردن ایده تا اجرا) را طی و خروجی را به صورت کسب و کارهای نوپای قابل اجرا دربیاورد که حضور مسئولین و سرمایه گذاران این حوزه باعث توسعه و بهبود و رونق کسب و کار در این حوزه خواهد بود . بیش از ۳۶ درصد از استارت‌آپ‌هایی که در استارت‌آپ ویکند تشکیل شده‌اند، هنوز به فعالیت خود ادامه می‌دهند و بیش از ۸۰ درصد از شرکت‌کنندگان نیز تصمیم به ادامه همکاری با تیم یا استارت‌آپ خود را دارند. استارت‌آپ ویکند یـک رویـداد آموزشی-تجربی و غیـرانتـفـاعـی است و در ۳ روز آخر هفته برگزار می‌شود. در این رویداد آموزشی مشتاقان کـارآفرینی در حوزه گردشگری گرد هم می‌آیـند تا با اشتراک‌گذاری ایـده‌هایشـان و تشکیل تیم‌ها به راه‌اندازی مدل‌های کسب‌و‌کار بپـردازند.
استارتاپ ویکند گردشگری

روند برگزاری :

روز (چهارشنبه): افراد ایده‌های خود را مطرح و به هر صاحب ایده ۶۰ ثانیه فرصت خواهد داده شدتا ایده خود را شرح دهد و از بین ایده‌های مطرح شده ده ایده با رأی حاضران به عنوان ایده های برتر و قابل اجرا انتخاب می‌ شود. (شرکت کنندگان هم می توانند صاحب ایده باشند و هم نباشند)روز (پنج شنبه): ایده های منتخب شروع به تیم سازی نموده و طبق برنامه زمانی توسط مربیان (منتورها )کارگاه هایی شامل: آشنایی با بوم مدل کسب و کار (Business Model Canvas)، کارگاه کمینه محصول قابل ارائه (MVP)، نحوه ارائه ایده، توسعه محصول، مشتری یابی ونحوه تولید محصول اولیه و حداقلی را در جهت پیشبرد و اجرایی کردن ایده سپری می کنند.

روز (جمعه): گروه ها آخرین تلاش‌ها را در راستای تولید نمونه اولیه محصول شان انجام می‌دهند و آماده ارائه آن در حضور داوران می‌شوند.

در عصر روز جمعه زمان بررسی ایده‌ها و محصول اولیه حاصل از آن ایده است، به طوری که گروه‌ها با ارائه توضیحات در زمینه توجیه اقتصادی طرح، ارزشی که ارائه می‌دهد و افرادی که به عنوان مصرف‌کنندگان نهایی در نظر گرفته شده‌اند از طرح خود دفاع می‌کنند.

در نهایت سه تیم برتر با رأی نهایی داوران انتخاب می‌شوند. برنده واقعی این رویداد گروه‌هایی هستند که تیم تشکیل شده خود را بعد از رویداد حفظ کرده و با تجربیاتی که به دست آورده‌اند استارت‌آپ خود را تبدیل به یک شرکت سودآور کنند.

مزایای شرکت در این رویداد ( کارآفرینی بارویکرد گردشگری)

  • صدور گواهی حضور در برنامه برای کلیه شرکت کنندگان از دانشگاه تهران.
  • اهدای جوایز به ۳ تیم برتر.
  • معرفی جهت استقرار تیم های برتر در مراکز رشد.
  • معرفی سرمایه گذار برای طرح های کسب و کار.
  • اخذ مشورت و دریافت تجربیات بزرگان حوزه کارآفرینی و فناوري اطلاعات و گردشگری.

رویداد استارت‌آپ ویکند «شروع کن» در روزهای ۱۶ الی ۱۸ اسفند ماه برگزار می‌شود وعلاقمندان جهت ثبت‌نام و اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس زیر مراجعه و یا با شماره تلفن ۶۱۱۹۲۲۹ – ۸۸۳۳۵۱۰۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایند.